SRC Sorgulama

SRC SorgulamaSigorta Durumu

Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz !

A Sınıfı Ehliyet, SRC Belgesi almaya uygun değildir.

Tebrikler, belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda SRC Belgesini eğitimsiz almaya hak kazandınız.

Şubemize başvurup eğitim alarak sınav sonrası SRC Belgenizi alabilirsiniz.

...

...

Tebrikler, belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sınavsız bir şekilde SRC Belgesi almaya hak kazandınız.

Üzgünüz, belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sınavsız SRC Belgesi almaya uygun değilsiniz. Şubemize başvurarak SRC Belgesi eğitimini alabilirsiniz.

D Sınıfı Ehliyet, SRC Belgesi almaya uygun değildir.

Tebrikler, belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sınavsız bir şekilde SRC Belgesi almaya hak kazandınız.

Üzgünüz, belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sınavsız SRC Belgesi almaya uygun değilsiniz. Şubemize başvurarak SRC Belgesi eğitimini alabilirsiniz.

İletişim

Src belgesi ticari amaçla yolcu ve yük taşımacılığı yapacak olan kişilerin mutlaka alması gereken bir belge türüdür. Src belgesinin alınmadığı durumlarda sürücüye bazı yaptırımlar uygulanmaktadır. Eğer src belgesi olmadan araç kullanılırsa şoföre 250 TL, araç sahibine ise 5.000 TL para cezası kesilmektedir. Src belgesinin olmadığı durumlarda kesilen para cezasının yanında araçta bağlanır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Src sorgulama işlemini e devletten kolaylıkla yapabilirsiniz.

Src Fiyatları

Src belgesi kendi içinde 4 farklı türe ayrılmaktadır ve her türün ders saati farklıdır. Src fiyatları da ders saati başına alınmaktadır. Src1 belgesi içi ders 40 saattir. Src2 belgesi için ders 36 saattir. Src3 belgesi için ders 41 saattir. Src4 belgesi için ders 36 saattir. Src belgesi için gittiğiniz kurslarda ortalama bir fiyat belirlenmektedir ve aldığınız ders saatine göre size sunulmaktadır.

Src Nedir

Src belgesi ehliyeti olan ve ticari amaçla yolcu ve yük taşımacılığı yapacak kişilerin alması gereken belgedir. Src belgesi almak için Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan 3’er dönemlik sınavlara girilmeli ve sınavdan en az 60 puan alınmalıdır. Ehliyeti olan ve sınavlara girmek için gerekli şartları yerine getiren kişiler Src belgesi almak için başvurabilir. Src belgesi Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Psikoteknik Testleri

Psikoteknik bireylerin çalışma saatine, çalışma durumuna, çalışma ortamına sağladığı uyuma, çalışma saatlerinde ne kadar verimli olabildiğine kapsamlı olarak bakılan bir araştırma tekniğidir. Psikoteknik raporu sağlık bakanlığı denetimindeki kurumlar tarafından verilmektedir. Psikoteknik testi bir psikolog eşlinde yapılan ve 1 saatlik bir testtir. Uzun süreli araç kullanacak olan kişilerden istenmektedir ve Psikoteknik raporu kişinin bedensel ve ruhsal olarak sürücülük yapabileceğini test etmek için yapılmaktadır. Psikoteknik testleri sürücüleri ruhsal ve bedenen kontrol ettikleri için 5 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir, bunun sebebi uzun yolculuklar sürücüyü yıpratmış olabilir ya da herhangi bir hastalık ortaya çıkmış olabilir. Psikoteknik testleri sonucu olumlu bir geri dönüş almak istiyorsanız, uyuşturucu, silah , insan ve gümrük kaçakçılığı gibi durumlardan cezanız bulunmaması gerekmektedir.