ODY BELGESİ FİYATLARI

Ody belgesi fiyatları kursu alacağınız kurum tarafında belirlenmektedir. Ody belgesi fiyatları ders saati başına olacak şekilde hesaplanmaktadır ve alacağınız belgenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Ody belgesi fiyatı aldığınız kursun saati ile ders saati ücretinin çarpılması sonucu alınmaktadır. Ody belgesi fiyatları Ody 1 belgesi için 82 saat ile, Ody 2 belgesi için 71 saat ile, Ody 3 belgesi için 89 saat ile, Ody 4 belgesi için 71 saat ile çarpılmaktadır.

Ody Belgesi Nasıl Alınır?

Ody belgesi nasıl alınır ? Yani orta düzey yöneticilik belgesi almak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi en az orta okul mezuniyeti ve 18 yaş sınırıdır. Bu şartları sağlayan kişiler alacakları Ody belgesi türüne göre kursulara müracaat etmelidir, kurslara katılım oldukça önemlidir derslerin yüzde 80’ine katılmanız gerekmektedir. Kursların sonunda çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan sınavdan en az 70 puan almanız gerekmektedir.

Src Belgesi

Src belgesi yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçların mutlaka alması gereken bir belgedir. Src belgesi ehliyeti olan ve sınava girmek için gerekli olan tüm şartları yerine getiren kişiler tarafından alınabilir. Src belgesi almak için Ulaştırma Bakanlığı tarafından 3’er aylık dönemler şeklinde yapılan sınavlara girmek ve en az 60 puan almak gerekmektedir.

K belgesi

K belgesi K1, K2 ve K3 olarak üç farklı sınıfa ayrılmaktadır ve kullanılan araç sınıfına göre alınmaktadır. Kamyon ve kamyonet gibi araçları ticari amaçla kullanmak isteyen kişilerin mutlaka alması gereken bir belgedir. K belgesi bir şirket ya da kişi adına alınabilmektedir.

Üdy Belgesi

Üdy üst düzey yönetici belgesi anlamına gelmektedir. Ticari amaçla yolcu ve yük taşımacılığı yapacak firmalarda yönetici olarak çalışan kişilerin alması gereken bir belgedir. Üdy belgesi alabilmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Üdy belgesi alabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir, 18 yaş sınırı vardır ve adli sicil kaydı bulunmamalıdır. Üdy belgesini almak için bir kursa gitmeniz ve kurs sonunda yapılan sınavdan en az 70 puan almanız gerekmektedir.


Benzer İçerik

Ody Belgesi Fiyatları
Ody Belgesi Fiyatları

ODY BELGESİ FİYATLARI Ody belgesi fiyatları kursu alacağınız kurum tarafında belirlenmektedir. Ody belgesi fiyatları ders saati başına olacak şekilde…

Ody Belgesi nasıl alınır?
Ody Belgesi nasıl alınır?

ODY BELGESİ NASIL ALINIR? Ody belgesi nasıl alınır? Ody belgesi yani orta düzey yöneticilik belgesini alabilmek için yerine getirmeniz gereken bazı şa…